SOCIAL MEDIA

7. října 2015

Jednoduchý kuskus s vařenou zeleninouJsem studentka, tudíž se často nevyhnu takovému typu vaření jako "čím rychleji, tím lepší". Vařit pořád dokola špagety na všechny možné způsoby přestane člověka velmi rychle bavit a čínské polívky jsou sice super rychlé řešení na zahnání hladu, ale zato pěkně nezdravé. To kuskus je opravdu vděčná studentská surovina s mnoha výhodami - příprava zabere 5 minut, můžete do toho hodit prakticky cokoliv a navíc to celé hrozně nabobtná, takže máte nakonec jídlo na 3 dny téměř bez práce.

Nikdy jsem nepatřila k těm, co si vozí do školy hotové jídlo z domova, ale vždycky si přivezu suroviny, ze kterých si můžu uvařit čerstvé jídlo. Bydlím letos na koleji, takže o nějaké troubě si tu může člověk nechat zdát a musím si vystačit s plotýnkovým vařičem, ale i tak to jde! Mám tady recept na velmi rychlé a zdravé jídlo, které zvládnete uvařit i ve ztížených podmínkách a bude vám stačit jen jeden hrnec a minimum surovin.

Suroviny:

• 1 a 1/2 hrnku kuskusu
• 1 mrkev
• 1 petržel
• několik koleček pórku
• pár růžiček květáku
• zeleninový bujón
1. Příprava receptu je velmi podobná, jako když se chystáte vařit polévku. Očistíte si a nakrájíte do hrnce libovolnou zeleninu (já jsem tady použila mrkev, petržel, pórek a květák), zalijete cca 1/2 litrem vody (záleží na množství zeleniny, jde o to, aby byla ponořená a měla nad sebou tak 1 cm vody). Přidejte zeleninový bujón a dejte vařit na cca 20 minut, dokud není zelenina měkká.

2. Po uvaření stáhněte z plotny. Krom zeleniny vám v hrnci zbyde i troška vývaru, ten neslívejte, ale vše zaprašte kuskusem, zamíchejte a nechejte pod pokličkou 5 minut dojít. Vývar se do kuskusu vsákne, nechutná pak planě a máte plnohodnotné jídlo!
Z tohoto množství máte 3 obědy nebo večeře a nemusíte tím pádem vařit každý den, protože někdy lítáte po přednáškách od rána do večera a prostě na to není čas. Navíc je to super jídlo do krabičky, takže si ho můžete vzít do školy s sebou.Jaká studentská jídla si vaříte vy? :)
                                                                                                                                       - Broccoli

2 komentáře :

 1. Vypadá moc hezky! Kuskus miluji, plánuji jej vyzkoušet i na sladko :)

  Nela z Beauty Charm
  GIVEAWAY - O krásné šperky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě vyzkoušejte, já osobně mám ráda kuskus nasladko s medem, skořicí a oříšky, dobrota! :)

   Vymazat