SOCIAL MEDIA

16. listopadu 2016

Vegan challenge - week 2
Mám za sebou druhý týden veganské výzvy a musím se pochválit! O víkendu mě totiž čekala první velká zkouška. Jela jsem domů na Valašsko, kde zrovna probíhaly hody a u nás se tyhle věci prostě slaví ve velkém. No a jak jsem to zvládla?
Když jsou u nás hody, na stole nesmí chybět 3 věci. Zaprvé: valašské frgály (aspoň 6 druhů), zadruhé: kachna se zelím a knedlíkem, no a zatřetí: řízky a bramborový salát. Rozhodla jsem se některá jídla přizpůsobit sobě a některým se prostě zcela vyhnout, měla jsem ale hlavně obavu z toho, jak to vezmou doma. Všem jsem dopředu řekla, že mám měsíc bez živočišných produktů, vyhnula jsem se úspěšně koláčům, místo kachny jsem si naložila tofu, uzmula trochu zelí předtím, než do něj máma zamíchala slaninu a ke knedlíkům jsem udělala ještě veganské bramborové lokše.

Měla jsem v plánu si koupit sojanézu, abych si ji zamíchala do "svého" bramborového salátu, ale nakonec jsem na ni zapomněla, takže jsem se pustila do vlastního vaření a během víkendu jsem pro rodinu udělala pohankový tatarák, tapiokový puding a dýňový chlebíček. Doma to nakonec vzali skvěle a dělali si z toho srandu, protože vždycky, když se mi snažili nabídnout koláč, tak jsem zakřičela: "Nemůžu, mám svůj měsíc!" No a pak začali mému jídlu říkat "jídlo při měsíčku" :D

Vzhůru do třetího týdne! :)- Broccoli

Okomentovat