SOCIAL MEDIA

1. prosince 2016

Vegan challenge - Week 4 + Results
Tak mám za sebou veganský měsíc. Vím, že za takovou dobu člověk nemůže pociťovat nějaké výrazné změny, ale musím říct, že se opravdu cítím dobře. Co jsem na sobě zpozorovala, je to, že jsem určitě méně unavená během dne a po jídle se necítím úplně zabitá, že bych se nejradši natáhla. Navíc teď potřebuju tak nějak méně spánku, budím se dříve a cítím se opravdu dobře vyspaná.To byla pozitiva. Setkala jsem se i s nějakými negativy, které se týkaly hlavně reakcí okolí. Zvlášť když jsem přijela na víkend domů, tak to sice přešli docela v pohodě, ale hned se ujišťovali: "Ale bude to fakt jenom na měsíc, že jo?" Doma totiž trvalo roky, než si tak nějak zvykli, že nechci jíst maso, takže tohle je pro ně ještě větší extrém.

Jak jsem se ale po tom měsíci rozhodla? Bude to sice v mnoha směrech těžké, ale chci s rostlinnou stravou pokračovat. Vedou mě k tomu přirozené etické důvody, ale taky věřím tomu, že se tato změna může velmi pozitivně projevit na mém zdraví a na tom, jak se budu celkově cítit. Všude kolem mě je spousta nemocných lidí, přijde mi, že se pořád dozvídám, že má zase někdo rakovinu a upřímně mě to dost děsí. Já tohle prostě nechci.

Musím se obrnit trpělivostí, protože vím, že doma se budou obávat, že budu mít nedostatek vitamínů, proteinů, a že mi to budou rozmlouvat. Ale myslím si, že jsem si toho k rostlinné stravě za poslední půlrok dost nastudovala a dám si na všechny tyhle věci pozor a budu moci z této změny těžit jen benefity.


Tak mi držte, prosím, palce!

- Broccoli

4 komentáře :